PROFILY TRIEDY A, TO NAJLEPŠIE PRE VÁŠ DOM

Hrúbka steny: kvalita profilov triedy A

 

Steny okenného alebo dverového profilu sú dôležitým faktorom pre jeho stabilitu. Európska norma EN 12608 z tohoto dôvodu pri hrúbke stien plastových profilov aj naďalej rozlišuje triedu A, B a C.

Požiadavky na profily triedy A sú mimoriadne vysoké. Pre vonkajšie steny týchto profilov je predpísaná hrúbka 3 mm (tolerancia 0,2 mm), čo znamená o 10 % silnejšie steny ako pri profiloch triedy B. Pri stenách v oblasti drážok a napojenia je tento akostný rozdiel ešte zreteľnejší – viac než 20 %.

Profily triedy A: Veka softline 76 ADVeka softline 76 MDVeka softline 82 MD, vchodové dvere Veka softline 82, posuvno-zdvižné dvere Veka slide 82Veka artline 82.

PROFILY TRIEDY A, TO NAJLEPŠIE PRE VÁŠ DOM

Technické vlastnosti profilu

Výroba hrubších stien spĺňajúcich štandardy triedy A je pochopiteľne náročnejšia na spotrebu materiálu (v priemere o 14 % v porovnaní so systémami triedy B). To je taktiež dôvod prečo sa v Nemecku všetci ostatní dodávatelia, okrem firmy VEKA, rozhodli ponúkať profily triedy B.

VEKA AG sa ako popredný dodávateľ kvalitných výrobkov touto cestou nevydala. Pretože vyšší podiel použitého materiálu sa vypláca nie len našim partnerom, ale aj ich zákazníkom. Profily triedy A sú výrazne stabilnejšie, zaručujú dlhú funkčnosť a istotu, že bol pri výrobe použitý  vysoko kvalitný produkt:

  • pevnosť rohových zvarov
    až o 20 % vyššia než u triedy B*
  • prehýbanie a deformácia spôsobená záťažou
    až o 12 % nižšia než u triedy B*
  • sila vytrhnutia šrobového spoja z PVC
    je potrebná až o 20 % väčšia sila než u triedy B*